НАГРОМАДЖЕННЯ БIЛКА У КЛIТИНАХ CHLOROBIUM LIMICOLА IМВ К-8 ЗА РIЗНИХ УМОВ МIНЕРАЛЬНОГО ТА ОРГАНIЧНОГО ЖИВЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2307-4663.2013.3(23).48941Ключові слова:
C. limicolа IМВ К-8, L-гл утамін, L-гл утамат, L-аспартат, глюкоза, глікогенАнотація
Мета досліджень – встановити особливості нагромадження білка у клітинах C. limicolа IМВ К-8 залежно від мінерального та органічного типу живлення мікроорганізмів. Методи. В роботі використані загальноприйняті мікробіологічні методи досліджень, стандартний метод визначення концентрації білка за методом Лоурі, біохімічний метод визначення концентрації гл юкози за допомогою аналітичного набору “Діагл юк-2”, проведена статистична обробка даних. Результати. Встановлено, що стимулюючий ефект на процеси нагромадження білкових молекул в клітинах C. limicolа IМВ К-8 виявляє внесення L-гл утаміну, L-гл утамату, L-аспартату та α-кетогл утарату. Дослідженно, що голодування по катіонах Fe 2+ за умов відсутності катіонів амонію в середовищі культивування призводить до пригнічення процесів нагромадження біомаси та білка у клітинах досліджуваного штаму. Встановлено, що в анаеробних умовах зелені сіркові бактерії C. limicolа IМВ К-8 ефективно здійснюють азотфіксацію, як за умов темряви так і при освітленні.
Посилання
Горішний М.Б., Гудзь.С.П., Гнатуш С.О. Метаболізм вуглеводів у клітинах зелених сіркових бактерій Chlorobium limicolа Ya-2002 // “Український біохімічний журнал”– 2009. – N. 5. Т 81. – С. 26–33. 2. Гудзь С. П., Горішний М. Б., Гнатуш С. О. Бактеріальний фотосинтез – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Iвана Франка, 2011. – 180 с. 3. Современная микробиология / Под. ред. Й. Ленгера, Г. Древса, Г. Шлегеля – М.: Наука, 2005. – 449 с. 4. Лапач С.И. Статистические методи в медико-биологических исследований с использованием Excel / Лапач С.И., Чубенко А.В., Бабич П.Н. – К.: Морион, 2001. – 408с. 5. Blankenship M. T. Madigan C. E. Anoxygenic Photosynthetic Bacteria. – Boston: Kluwer Academic Publishers Dordrecht, 1997. 6. Castenholz R. W., Pierson B. K. The prokaryotes. – New York: Springer, 1978. 7. Sirevåg R., Buchanan B. Mechanisms of CO2 fixation in bacterial photosynthesis studied by carbon isotope fractionation technique // Arch. Microbiol. – 1977. – Vol. 16, N 112. – P. 35–38. 8. Mas J., Gemerden H. Storage products in purple and green sulfur bacteria. In: Anoxygenic photosynthetic – D.: KmwerAcad. Pub.(Netherlands), 1995.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Мікробіологія і біотехнологія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор передає журналу (університету) на безоплатній основі невиключні права на використання статті (на весь строк дії авторського права починаючи з моменту публікації, розміщення статті на веб-сторінці журналу, в репозитарії відкритого доступу) без одержання прибутку; на відтворення статті чи її частин в електронній формі (включаючи цифрову); виготовлення ії електронних копій для постійного архівного зберігання; виготовлення електронних копій статті для некомерційного розповсюдження; внесення статті до бази даних репозитарію; надання електронних копій статті в доступі мережі інтернет.
Автор гарантує, що у статті не використовувалися статті або авторські права, які належать третім особам; гарантує, що на момент розміщення статті на веб-сторінці, в репозитарії ОНУ лише йому належать виключні майнові права на статтю, що розміщується; майнові права на статтю ні повністю, ні в частині нікому не передано (не відчуджено), майнові права на статтю ні повністю, ні в частині не є предметом застави, судового спору або претензій з боку третіх осіб.
Автор зберігає за собою право використовувати самостійно чи передавати права на використання статті третім особам.
Автор надає журналу право на використання статті такими способами:
переробляти, адаптувати або іншим чином змінювати її за погодженням з автором; перекладати статтю у випадку, коли стаття викладена мовою іншою, ніж мова, якою передбачена публікація у виданні. Якщо журнал виявить бажання використовувати статтю іншими способами: перекладати, розміщувати повністю або частково у мережі інтернет, публікувати статтю в інших, в тому числі іноземних виданнях, включати статтю як складову частину до інших збірників, антологій, енциклопедій тощо, умови оформлюються додатковою угодою.
Автор підтверджує, що він є автором (співавтором) цієї статті; авторські права на дану статтю не передані іншому видавцю; дана стаття не була раніше опублікована у будь-якому іншому виданні до публікації її журналом.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.