РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ДО АНТИМІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ БАКТЕРІЙ PANTOEA AGGLOMERANS
DOI:
https://doi.org/10.18524/2307-4663.2016.1(33).65373Ключові слова:
Pantoea agglomerans, антибіотикорезистентність, резистентоварАнотація
Мета. Метою дослідження було вивчити стійкість представників Pantoea agglomerans до антибіотиків. Методи. Для вивчення антибіотикорезистентності диско-дифузійним методом було використано антибіотики та синтетичні антибактеріальні препарати, які відрізнялися за механізмом дії та хімічною будовою. Результати. Встановлено, що ріст і розвиток мікробних популяцій більшості штамів пригнічували антибіотики ломефлоксацин, стрептоміцин, мономіцин, тетрациклін, левоміцетин, поліміксин, фуразолідон та гентаміцин. Меншою мірою досліджувані штами були чутливими до бензилпеніциліну, цефуроксиму, цефотаксиму, цефтриаксону, цефазоліну, канаміцину, рифампіцмну, ампіциліну та фурадоніну. Стійкість до лінкоміцину та еритроміцину проявили 92,8% досліджуваних штамів P. agglomerans, в той час як до ампіциліну та олеандоміцину – 84,8%, до бензилпеніцеліну, цефуроксиму та фурадоніну – 78,5%, до цефазоліну та рифампіцину – 71,2%, цефтриаксону – 64,1%, цефатоксиму – 57,1%. Висновки. За стійкістю до антибіотиків два штами P. agglomerans (8488 та 8490) можна віднести до одного резистентовару, так як вони були стійкими до однакового спектру антибактеріальних препаратів (крім ломефлоксацину), штами P. agglomerans П1а, 7960а, 8488, 8490, які виявилися стійкими до всіх досліджуваних цефалоспоринів, можуть бути виділені в окремий резистентовар. Штами P. agglomerans (7460, 8456 та 9637) були чутливими до більшості досліджуваних антибактеріальних препаратів.
Посилання
Braun-Kiewnick, A, Jacobsen, BJ, Sands, DC. Biological Control of Pseudomonas syringae pv. syringae , the Causal Agent of Basal Kernel Blight of Barley, by Antagonistic Pantoea agglomerans. Phytopathology. 2000;90(4):368–375
Coutinho, TA, Venter, SN. Pantoea ananatis: an unconventional plant pathogen. Molecular Plant Pathology. 2009;10(3):325–335.
Gavini, F, Mergaert, J, Beji, A, et al. Transfer of Enterobacter agglomerans (Beijerinck 1888) Ewing and Fife 1972 to Pantoea gen. nov. as Pantoea agglomerans comb. nov. and Description of Pantoea dispersa sp. nov. International Journal of Systematic Bacteriology. 1989;39(3):337–345.
Johnson, KB, Stockwell, VO. MANAGEMENT OF FIRE BLIGHT: A Case Study in Microbial Ecology. Annu Rev Phytopathol Annual Review of Phytopathology. 1998;36(1):227–248.
Müller, J, Völksch, B, Fritsche, W. Interactions Between Phytopathogenic Pseudomonads and Plant Cell Cultures. Developments in Plant Pathology Pseudomonas Syringae Pathovars and Related Pathogens. 1997:305–310.
Performance standards for antimicrobial susceptibility testing; Fifteenth Informational Supplement. Clinical and Standarts Institute.2005;25(1):87-151.
Poppe, L, Vanhoutte, S, Höfte, M. Modes of Action of Pantoea agglomerans CPA-2, an Antagonist of Postharvest Pathogens on Fruits. European Journal of Plant Pathology. 2003;109(9):963–973.
Pusey, PL, Stockwell, VO, Rudell, DR. Antibiosis and Acidification by Pantoea agglomerans Strain E325 May Contribute to Suppression of Erwinia amylovora. Phytopathology. 2008;98(10):1136–1143.
Rietschel, ET, Brade, H, Holst, O, et al. Bacterial endotoxin: chemical construction, biological recognition, host response, and immunological detoxication. Curr Top Microbiol Immunol. 1996;216:39–81.
Vanneste, J, Cornish, D, Yu, J, Voyle, M. P10C: A New Biological Control Agent For Control Of Fire Blight Which Can Be Sprayed Or Distributed Using Honey Bees. Acta Hortic Acta Horticulturae. 2002;(590):231–235.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Мікробіологія і біотехнологія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор передає журналу (університету) на безоплатній основі невиключні права на використання статті (на весь строк дії авторського права починаючи з моменту публікації, розміщення статті на веб-сторінці журналу, в репозитарії відкритого доступу) без одержання прибутку; на відтворення статті чи її частин в електронній формі (включаючи цифрову); виготовлення ії електронних копій для постійного архівного зберігання; виготовлення електронних копій статті для некомерційного розповсюдження; внесення статті до бази даних репозитарію; надання електронних копій статті в доступі мережі інтернет.
Автор гарантує, що у статті не використовувалися статті або авторські права, які належать третім особам; гарантує, що на момент розміщення статті на веб-сторінці, в репозитарії ОНУ лише йому належать виключні майнові права на статтю, що розміщується; майнові права на статтю ні повністю, ні в частині нікому не передано (не відчуджено), майнові права на статтю ні повністю, ні в частині не є предметом застави, судового спору або претензій з боку третіх осіб.
Автор зберігає за собою право використовувати самостійно чи передавати права на використання статті третім особам.
Автор надає журналу право на використання статті такими способами:
переробляти, адаптувати або іншим чином змінювати її за погодженням з автором; перекладати статтю у випадку, коли стаття викладена мовою іншою, ніж мова, якою передбачена публікація у виданні. Якщо журнал виявить бажання використовувати статтю іншими способами: перекладати, розміщувати повністю або частково у мережі інтернет, публікувати статтю в інших, в тому числі іноземних виданнях, включати статтю як складову частину до інших збірників, антологій, енциклопедій тощо, умови оформлюються додатковою угодою.
Автор підтверджує, що він є автором (співавтором) цієї статті; авторські права на дану статтю не передані іншому видавцю; дана стаття не була раніше опублікована у будь-якому іншому виданні до публікації її журналом.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.