ВИДІЛЕННЯ α-ГАЛАКТОЗИДАЗИ З BIFIDOBACTERIUM LONGUM ЛМ-6 ТА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ГРУП КАТАЛІТИЧНОГО ЦЕНТРУ ФЕРМЕНТУ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2307-4663.2016.1(33).65377Ключові слова:
функціональні групи, каталітичний центр, α-галактозидаза Bifidobacterium longum ЛМ-6Анотація
Мета. Виділення α-галактозидази з Bifidobacterium longum ЛМ-6. Ідентифікація функціональних груп каталітичного центру ферменту. Методи. Мікробіологічні – для культивування та накопичення біомаси біфідобактерій. Біотехнологічні – для ідентифікації функціональних груп каталітичного центру гідролітичного ферменту. Результати. За матеріалами дослідження отриманий безклітинний екстракт ферменту α-галактозидази, також встановлена його активність. Проведено очищення ферменту. Ідентифіковані функціональні групи каталітичного центру α-галактозидази Bifidobacterium longum ЛМ-6. Встановлено, що в активному центрі α-галактозидази Bifidobacterium longum ЛМ-6 присутні карбоксильна та імідазольна групи білків, які відіграють певну роль у гідролізі галактоолігоцукридів. Висновки. Вперше ідентифіковані функціональні групи каталітичного центру ферменту α-галактозидази Bifidobacterium longum ЛМ-6. Встановлено, що в активному центрі α-галактозидази Bifidobacterium longum ЛМ-6 присутні карбоксильна та імідазольна групи білків.
Посилання
Goulas T, Goulas A, Tzortzis G, Gibson GR. A novel alpha-galactosidase from Bifidobacterium bifidum with transgalactosylating properties, gene molecular cloning and heterologus expression. // Appl Microbiol Biotechnol. – 2009. – № 82. – р. 471-477.
O’Connell KJ, O’Connell Motherway M, O’Callaghan J, Fitzgerald GF, Ross RP, Ventura M, Stanton C, van Sinderen D. Metabolism of four α-glycosidic linkage-containing oligosaccharides by Bifidobacterium breve UCC2003. // Appl. Environ Microbiol. – 2013. – №79. – р. 6280-6292.
Varbanets LD, Borzova NV. Ispolzovanie metodov himicheskoy modifikatsii dlya stabilizatsii gribnyih glikozidaz // «Biotehnologiya». – 2011. – T. 4. – № 6. р. 36-41.
Kapreliants LV, Petros'yants AP. Fermentativniy gidroliz galaktoolisakharidov // Biotekhnologiya – sostoyanie i perspektivy razvitiya: мaterialy Pervogo Mezhdunarodnogo kongresa, Moskva, 14-18 оct. 2002 г. – М., 2002. – С. 380-381.
Underkofler LA, Wulf ML. Isolation and characterization of alpha-galactosidase from Pichia guilliermondii // Society for Industrial Microbiology. – 2000. – Vol.21, Ch.35.– P.339-348.
Korneeva OS, Zherebtsov NA, Cheremushkina I. Identifikatsiya kataliticheski aktivnyih grupp // Biohimiya. – 2001. – Vyip.3 – р. 412-418.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Мікробіологія і біотехнологія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автор передає журналу (університету) на безоплатній основі невиключні права на використання статті (на весь строк дії авторського права починаючи з моменту публікації, розміщення статті на веб-сторінці журналу, в репозитарії відкритого доступу) без одержання прибутку; на відтворення статті чи її частин в електронній формі (включаючи цифрову); виготовлення ії електронних копій для постійного архівного зберігання; виготовлення електронних копій статті для некомерційного розповсюдження; внесення статті до бази даних репозитарію; надання електронних копій статті в доступі мережі інтернет.
Автор гарантує, що у статті не використовувалися статті або авторські права, які належать третім особам; гарантує, що на момент розміщення статті на веб-сторінці, в репозитарії ОНУ лише йому належать виключні майнові права на статтю, що розміщується; майнові права на статтю ні повністю, ні в частині нікому не передано (не відчуджено), майнові права на статтю ні повністю, ні в частині не є предметом застави, судового спору або претензій з боку третіх осіб.
Автор зберігає за собою право використовувати самостійно чи передавати права на використання статті третім особам.
Автор надає журналу право на використання статті такими способами:
переробляти, адаптувати або іншим чином змінювати її за погодженням з автором; перекладати статтю у випадку, коли стаття викладена мовою іншою, ніж мова, якою передбачена публікація у виданні. Якщо журнал виявить бажання використовувати статтю іншими способами: перекладати, розміщувати повністю або частково у мережі інтернет, публікувати статтю в інших, в тому числі іноземних виданнях, включати статтю як складову частину до інших збірників, антологій, енциклопедій тощо, умови оформлюються додатковою угодою.
Автор підтверджує, що він є автором (співавтором) цієї статті; авторські права на дану статтю не передані іншому видавцю; дана стаття не була раніше опублікована у будь-якому іншому виданні до публікації її журналом.
Публікація праць в Журналі здійснюється на некомерційній основі. Комісійна плата за оформлення статті не стягується.